Ev ve İş yeri Dezenfeksiyonu

İnsan sağlığını tehdit eden mikroorganizmalara karşı dezenfeksiyon işlemleri şirketimiz bünyesinde yapılmaktadır. Gribe yol açan H3N2, H1N1 virüsleri başta olmak üzere, soğuk algınlığına neden olan influenza virüsü ve; Wuhan/Corona virüsü gibi ölümcül hastalıklara yol açan virüsler için de yaşam ortamlarınızda dezenfeksiyon işlemi uygulanmaktadır.

Dezenfeksyion işlemi konutlarınızda veya iş yerlerinizde, ortamda bulunan canlı mikroorganizmaları yok etmek için uygulanan bir imha programıdır.

HEMEN ARAYIN

Ev ve İş yeri Dezenfeksiyonu

Temizlik ve dezenfeksiyon, evlerde ve iş yerlerinde bulaşıcı hastalıkların önlenmesine yönelik geniş bir yaklaşımın bir parçasıdır. Grip (grip) yayılımını yavaşlatmaya yardımcı olmak için ilk savunma hattı aşılanıyor. Diğer önlemler arasında, hasta olduğunda evde kalmak, öksürük ve hapşırıkları kapatmak ve sık sık el yıkamak yer alır. Aşağıda, özellikle temizleme ve dezenfeksiyon yoluyla grip yayılımının nasıl yavaşlayacağına dair ipuçları bulunmaktadır.

Temizlik , yüzeylerden veya nesnelerden mikropları , kiri ve kirleri temizler . Temizlik, mikropları yüzeylerden fiziksel olarak uzaklaştırmak için sabun (veya deterjan) ve su kullanarak yapılır. Bu süreç mikropları mutlaka öldürmez, ancak onları kaldırarak sayılarını ve enfeksiyon yayma riskini azaltır.

Dezenfekte etmek yüzeyler veya nesneler üzerindeki mikropları öldürür . Dezenfekte etme, yüzeyler veya nesneler üzerindeki mikropları öldürmek için kimyasallar kullanarak çalışır. Bu işlem kirli yüzeyleri mutlaka temizlemez veya mikropları temizlemez, ancak temizlendikten sonra bir yüzeydeki mikropları öldürerek, enfeksiyon yayılma riskini daha da azaltabilir.

Dezenfekte etme, halk sağlığı standartları veya gerekliliklerine göre, yüzeyler veya nesneler üzerindeki mikrop sayısını güvenli bir seviyeye düşürür. Bu işlem, enfeksiyonun yayılma riskini azaltmak için yüzeyleri veya nesneleri temizleyerek veya dezenfekte ederek çalışır.

Rutin temizlik ve dezenfeksiyon için ortamın standart prosedürlerini izleyin. Tipik olarak bu, masalar, tezgahlar, kapı tokmağı, bilgisayar klavyeleri, uygulamalı öğrenme öğeleri, musluk tutamakları, telefonlar ve oyuncaklar gibi sık sık dokunulan yüzeyleri ve nesneleri dezenfekte etmek anlamına gelir. Bazı okullar günlük olarak bu maddelerin dezenfekte edilmesini isteyebilir. Standart prosedürler genellikle banyo gibi banyodaki belirli alanların dezenfekte edilmesini gerektirir.

Görünür şekilde kirlenmiş yüzeyleri ve nesneleri hemen temizleyin. Yüzeyler veya nesneler vücut sıvıları veya kanla kirlenmişse, sıvıyla temas etmekten kaçınmak için eldiven ve diğer standart önlemleri alın. Döküntüyü giderin ve yüzeyi temizleyin ve dezenfekte edin.

Temizleme ve dezenfeksiyon faaliyetlerinizi, kaldırmak veya öldürmek istediğiniz mikrop türleriyle eşleştirmek önemlidir. Çoğu çalışma, grip virüsünün bir yüzeye bırakıldıktan sonra 48 saate kadar bir kişiyi yaşayabileceğini ve potansiyel olarak enfekte edebileceğini göstermiştir. Bununla birlikte, grip yayılımını yavaşlatmak için binadaki her yüzeyi temizlemek veya dezenfekte etmek için okulları kapatmak gerekli değildir.

Grip virüsleri nispeten kırılgandır, bu nedenle bunları temizlemek veya öldürmek için standart temizleme ve dezenfeksiyon uygulamaları yeterlidir. Duvarları ve tavanları silmek, sıklıkla oda havası koku gidericileri kullanmak ve fumigasyon da dahil olmak üzere özel temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri gerekli değildir veya önerilmez. Bu süreçler gözleri, burunları, boğazı ve cildi tahriş edebilir; astımı şiddetlendirin; ve diğer ciddi yan etkilere neden olabilir.

Bir yüzey gözle görülür derecede kirli değilse, hem temizleyen (mikropları temizleyen) hem de dezenfekte eden (mikropları öldüren) EPA kayıtlı bir ürünle temizleyebilirsiniz. Ürünü temizleyici veya dezenfektan olarak kullanmak için ayrı bir prosedür olabileceğinden, etiket talimatlarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Dezenfeksiyon genellikle ürünün belirli bir süre yüzeyde kalmasını gerektirir (örn. 3 ila 5 dakika bekletilmesi).

Telefonlar ve bilgisayarlar gibi sıkça dokunulan elektronik eşyalarda dezenfekte edici mendiller kullanın. Dezenfekte edici mendillerin kullanım talimatlarına dikkat edin. Yüzeyi belirtilen temas süresi boyunca ıslak tutmak için birden fazla silme kullanılması gerekebilir. Elektroniklerin temizlik ve dezenfeksiyon için sıvı kullanımına dayanabileceğinden emin olun.

Ürün etiketlerindeki tehlike uyarılarına ve yönergelerine çok dikkat edin. Temizlik ürünleri ve dezenfektanlar genellikle eldiven veya göz koruyucu kullanımını gerektirir. Örneğin, çamaşır suyu çözeltileriyle çalışırken ellerinizi korumak için daima eldiven giyilmelidir.

Etiketler güvenli olduğunu belirtmedikçe temizleyicileri ve dezenfektanları karıştırmayın. Belirli ürünlerin (klorlu ağartıcı ve amonyak temizleyicileri gibi) birleştirilmesi ciddi yaralanmalara veya ölüme neden olabilir.

Saklama personelinin, öğretmenlerin ve temizleyici ve dezenfektan kullanan diğer kişilerin tüm talimat etiketlerini okuduğunu ve anladığını ve güvenli ve uygun kullanımı anladıklarından emin olun. Bu, diğer dillerde öğretim materyallerinin ve eğitimin verilmesini gerektirebilir.

HEMEN ARAYIN

ULV ile Dezenfeksiyon

Dezenfeksiyon Nerelere Uygulanır?

Anaokulları

Eğitim Kurumları

Toplu Taşıma (Okul servisi, otobüs, dolmuş vs)

Cafeler, Restoranlar

Güzellik Merkezleri

Veteriner Klinikleri

Apartman ve Site Ortak Alanları

Çocuk Oyun Alanları

İş Merkezleri

Gıda Satış Yerleri

AVM’ler

Spor Salonları

Konutlar (Daireler ve Müstakil Evler)

Hayvan Barınakları

Fabrikalar

Depolar

Sağlık Kurumları

Marketler ve Mağazalar

HIZLI TEKLİF ALIN