İlaçlama hizmetine mi ihtiyacınız var?

ÜCRETSİZ TEKLİF İSTEYİN

Haşere kontrol veya halk arasındaki yaygın adıyla ilaçlama hizmetleri, günümüzün göz ardı edilemez zorunluluğu haline gelmiştir. Dünyanın modernleşme eksenindeki değişimler, şüphesiz yeni ihtiyaçlar doğurmaktadır. En önemli değişimlerden biri de kentleşme yolundaki ciddi dönüşümlerdir. Kentleşme geliştikçe geleneksel yaşamından uzaklaşan insanlar, yeşilden ve doğadan uzak inşaat yapılarıyla dolu yeni yaşam merkezleri icat etmişlerdir. Bu hızlı değişim sadece insan ırkını değil, insan ırkı ile beraber yaşayan diğer canlıları da önemli ölçüde etkileşmiştir.

Yaşam alanları bir bir yok olan bazı canlılar, insan yaşamlarına müdahale etmeye başlamışlardır. Öncelikle gıda depolanan birimlere, daha sonraları ise evlerimize kadar gelmişlerdir. Yeni dünyanın bu düzeninde birey ve halk sağlığını korumak amacıyla zincir şeklinde haşere kontrol sistemleri geliştirilmiştir. Öncelikle küçük ve birbirinden bağımsız olarak başlayan ilaçlama hizmetleri, sonralarda kendi sistemini oluşturmuş ve ilaçlamanın yaygınlığı artmıştır. Artık, birey, halk ve çalışan sağlığı açısından ilaçlama hizmeti adeta bir zorunluluktur.

Gıda üretim yerleri hijyenin mutlak suretle uygulanması gerektiği birimlerdir. Gıdanın, hammaddesinin, ambalajlarının ve diğer tüm maddelerin haşereden uzak durması gerekir. Bu bağlamda gıda üreten firmalar bir ilaçlama firması ile sözleşmeli olarak çalışırlar. Hem yasal açıdan (Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri, belediyeler ve diğer kamu kurumları), hem kalite yönetimleri açısından (ISO, BRC, IFS vs.) hem de iç denetim açısından bu hizmeti talep ederler. Gıda üretim firmaları, ilaçlama firmalarından yürüyen haşere kontrol hizmeti, kemirgen haşere kontrol hizmeti, uçan haşere kontrol ve hizmeti ve lokasyona bağlı olarak sürüngen kontrol hizmeti alırlar. Yapılan anlaşmaya veya gıda işletmesinin ihtiyacına göre servis periyodu belirlenir. Acil durumlar haricinde, belirtilen servis periyotlarında ilaçlama firması, gıda üretim firmasını ziyaret ederek gerekli kontrolleri yapar. Ardından firmanın ihtiyacına yönelik olarak ilaçlamalar yapılır.

Tutulacak haşere kontrol dosyalarında gerekli tüm evraklar bulunur. Herhangi bir inceleme ve denetleme esnasında firmanız haşere kontrolü açısından tam not alacak şekilde desteklenir.

Siz de gıda işletmenize özel anlaşmalı bir hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Pest İzmir’in deneyimli ve aynı zamanda genç personelleri sizin için gerekli tüm hizmeti vermek için hazırdırlar.

0 (232) 220 00 70

İlaçlama hizmetini talep eden bir diğer işletme türü ise mağazalar ve marketlerdir. Müşterilerinin genelde perakende ihtiyaçlarını karşılayan bu işletmeler, faaliyet alanları farklı olsa da çoğunlukla gıda maddelerini de firmalarında barındırırlar. Lokasyon olarak genellikle zemin, -1 ve +1 katlarda, cadde üzerinde olan bu işletmeler yürüyen haşere ve kemirgen için yüksek risk taşır. Sıklıkla da akut istila ile karşı karşıya kalırlar. Bu tip acil müdahale gerektiren ilaçlama hizmetleri ve önleyici ilaçlama hizmetleri için mağaza ve/veya market yönetimleri ilaçlama firmaları ile anlaşmalı olarak çalışırlar.

Yaptığı anlaşma neticesinde ve ihtiyaç doğrultusunda belirli servis periyotlarında ilaçlama firması mağazaları ve marketleri ziyaret eder. Yaptığı incelemeler sonrasında rutin işlemleri uygulayan ilaçlama firması, akut istilaların önlenmesi için de gerekli tedbirleri alır ve bu konuda işletme yönetimini bilgilendirir.

Bu hizmetin birden fazla lokasyona sahip mağazalar veya marketler tarafından alınması da mümkündür. Tek bir noktadan hem depolarınızın hem de mağazalarınızın haşere kontrol hizmetlerini kontrol edebilirsiniz.

Siz de mağazalarınız ve marketleriniz için ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

0 (232) 220 00 70

Turizmin ve şehir içi konaklamalarının vazgeçilmezi olan oteller, müşterilerine evlerindeki kadar temiz ve hijyenik bir ortam sağlamalıdırlar. Hem birey ve müşteri sağlığını korumak, hem de sirkülasyon neticesinde ortam sağlığını korumak epey çaba harcayan bir iştir. Bunun yanında odaları, yemekhaneleri, spor alanlarını, havuzları, barları, restoranları ve diğer alanları haşereden uzak tutmak otel yönetimi için kaçınılmaz ve takibi bir o kadar zor olan bir iştir. Bu yüzden oteller ilaçlama firmalarında yapılan anlaşmalarda, ilaçlama firmalarının entegre haşere kontrol yönetiminin üstesinden gelecek potansiyelde olmasına dikkat etmelidirler. Oteller mevsime, bulunduğu konuma ve ihtiyaca yönelik olarak periyodik hizmet alırlar. İlaçlama periyotları genellikle yaz ve kış aylarında farklılık gösterir. Bahçeli ve dış alan kullanımı yüksek otellerde yaz aylarında uçan haşere için özel uygulamalar yapılır. Yapılan tüm uygulamalar misafirlerinizin sağlığını riske atmayacak uygulamalardır. Uygulamalarla genellikle entegre haşere kontrolü şeklindedir. Yürüyen haşere, kemirgen, uçan haşere ve sürüngen önlemleri bütün olarak ele alınır ve uygulamalar bu çerçevede gerçekleşir.

Ayrıca otelinizde yaşanan sirkülasyon nedeniyle dezenfeksiyon uygulamalarına ihtiyacınız olabilir. Pest İzmir bu hizmette de yanınızda.

Siz de otelinizin, çalışanlarınızın ve misafirlerinizin sağlığını korumak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pest İzmir deneyimli kadrosu ile size bu hizmeti eksiksiz olarak sağlayacaktır.

0 (232) 220 00 70

Günlük yaşamın stresinin atıldığı, sosyalleşmenin merkezi haline gelen barlar, cafeler ve restoranlar da haşere açısından risk taşırlar. Hem bulundurdukları malzeme çeşidiyle (gıda ve benzeri ürünler) hem de var oldukları lokasyonlar nedeniyle (zemin, -1 ve +1 katlarda olmak, caddeye yakınlık) sık sık istilaya maruz kalırlar. Hem yürüyen ve uçan haşere aktivitesi hem de kemirgen aktivitesi görülür. Sorunun çözümü için işletmelerin ilaçlama firmaları ile anlaşmalı olarak çalışması gerekmektedir. Önceden belirlenen periyotlar sonucunda, ilaçlama servisi işletmeyi ziyaret eder. İncelemeler yapıldıktan sonra, işletmenin ihtiyacına yönelik olarak ilaçlama hizmeti verilir. Haşere kontrol dosyası da verilen hizmet sonrası güncellenir. Belediyeler ve diğer kamu kurumları (sağlık müdürlüğü, gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü) tarafından sık sık denetlenen bu işletmeler, müşterileri için gerekli hijyen koşullarını sağlamakla mükelleftir.

Siz de işletmenize ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

0 (232) 220 00 70

Hijyenin en gerekli olduğu yerlerden biri de şüphesiz hastanelerdir. Sağlık hizmetlerinde hijyen ve halk sağlığının şartları kusursuz olmalıdır. Bu sebeple hastane ve sağlık merkezlerinin ilaçlama hizmeti alması kaçınılmazdır. Ameliyathanelerden, kliniklere, servislerden, yoğun bakımlara, tuvaletlerden, yemekhanelere kadar tüm birimler risk altındadır. Hastane yönetimleri genellikle yürüyen haşere ve kemirgen kontrolü hizmeti alırlar. Bulundukları lokasyona ve mevsime bağlı olarak uçan haşere kontrolü ve sürüngen hizmeti de alabilirler. Hastaneler, ilaçlama firmasıyla anlaşmalı olarak çalışırlar. Yapılan anlaşmada verilecek hizmetin periyodu ve zamanı belirlenir. Belirlenen periyot ve zamanlama çerçevesinde ilaçlama hizmeti gerçekleştirilir.

Ayrıca hastanelerde bulunan servis, klinik, ameliyathane, tuvaletler vd. riski alanlar için dezenfeksiyon işlemleri de uygulanmaktadır.

Siz de hastaneniz veya sağlık merkeziniz için ilaçlama hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Pest İzmir’in sağlayacağı ilaçlama hizmeti sayesinde çalışanlarınız ve hastalarınız zararlılardan uzak duracak.

0 (232) 220 00 70

Yılın en az dokuz ayı hizmet veren okullar, yaz kampları, mevsimlik dershaneler ve diğer eğitim kurumları barındırdıkları insan mevcudu açısından haşere riski altındadır. Sınıflar, yemekhaneler, kantinler, tuvaletler, spor salonları vd. bölümler haşere aktivitesi taşıyor olabilir. Ayrıca okullarda eğitim gören çocuklar, yetişkinlere nazaran daha korumasızdırlar. Tehlikeyi sezemeyebilirler. Bu yüzden eğitim kurumları sürekli olarak ilaçlama hizmeti alırlar. Eğitim kurumunun yöneticilerinin burada dikkatli olması gereken konu, seçilecek ilaçlama firmasının bilgi ve becerisinin yüksek olmasıdır. Örneğin yetişkinlerde basit sonuçları olabilecek bir arı sokması, çocuklar üzerinde ciddi etkilere yol açabilir. Eğitim kurumu yönetimi anlaşacağı bir ilaçlama firması ile periyot ve uygun zamanları belirler. Belirlenen periyot ve zamanda ilaçlama servisi birimde gerekli incelemeleri yapar. İncelemelerin ardından uygulamaya geçilir. Eğitim kurumlarına uygun kimyasallar ve ekipmanlar özellikle seçilmelidir. Okullar yürüyen haşere kontrolü hizmeti, kemirgen kontrolü hizmeti, uçan haşere kontrolü hizmeti ve sürüngen kontrol hizmetini entegre olarak alırlar.

Eğitim merkezleri ve okullar aynı zamanda dezenfeksiyon hizmetine de ihtiyaç duyarlar. Özellikle sosyal alanlar (tuvalet, yemekhane vs.) risk altındadır.

Siz de okulunuz veya eğitim kurumunuz için hizmet almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Pest İzmir deneyimli personelleri sayesinde öğrencilerinizin sağlığını riske atmadan size gerekli hizmeti verir.

0 (232) 220 00 70

İlaçlama hizmetinin yüksek risk taşıyan bölümü şüphesiz gıda maddeleridir. Bu maddelerin üretildiği yer ise tarım işletmeleridir. Kimi tarım işletmeleri ürünleri işleyip satarken, kimileri de ürünleri ayrıştırıp istifleyerek satılacak hale getirir. Her iki koşulda da ürünler belirli bir alanda depolanmak durumundadır. Bu depolama nedeniyle gıda maddeleri risk altında olacaktır. Böyle bir durumda işletme genelinde ve depolar hassasiyetinde haşere kontrol sistemleri kurulması gerekir. Aksi takdirde ürünler istila sonucu telef olabilir.

Tarım işletmeleri bu gibi sorunları yaşamamak için ilaçlama firmaları ile anlaşmalı olarak çalışırlar. Karşılıklı mutabakat ve ihtiyaçlar neticesinde periyotlar belirlenir. Mevcut periyotlar dahilinde ilaçlama firması tarım işletmesini ziyaret eder. Yapılan rutin incelemeler sonrasında gerekli uygulama yapılır. Uygulama sonrasında yapılan işlemler bir form halinde detaylı olarak rapor edilir. Raporun bir nüshası işletmeye verilir. Haşere kontrol dosyası oluşturulur ve servis dönemlerinde dosya güncellenir.

Siz de tarım işletmenizi Pest İzmir aracılığıyla haşereden korumak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz.

0 (232) 220 00 70

Haşereler veya diğer adıyla zararlılar tarım alanlarından, evlerimize, depolardan, sağlık merkezlerine kadar birçok yerde barınabilirler. Ayrıca çokça hastalığın taşıyıcısıdırlar. Dünya üzerinde zararlıların sebep olduğu hastalıklarda ölümler milyonlar ile açıklanıyor. Yakın zamanda yaşanan Afrika kökenli ateşli hastalıklar, sıtma gibi geleneksel rahatsızlıklar hala insanlar üzerinde etkisine devam ediyor. Zararlılar sadece hastalıklar ile sağlığı tehdit etmiyor. Yarattıkları fobi ile yaşam kalitesini düşürebiliyorlar. Bu sebeple sadece kurumsal alanlarda değil, konutlarda da ilaçlama hizmeti gerekli kılınıyor.

Siz de konutunuz için ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Pest İzmir deneyimli personelleri ile kronikleşmiş sorunlarda bile size çözüm üretir.

0 (232) 220 00 70

Konut sisteminin gelişmesiyle nüfusun büyük bir çoğunluğu kentlerde, apartmanlarda yaşamaya başladı. Apartman içindeki tesisat sistemleri (elektrik, su vs.) daireler arasında adeta bir yol görevi görmektedir. Her ne kadar yaşanan haşere problemleri apartmanın genel sorunu olsa da, aktivite sadece belirli noktalarda toplanabilir. Bu nedenle aktivitenin tüm eve ulaşmaması ve önleminin alınması için bir an önce ilaçlanması gerekmektedir. Daire ilaçlamaları genellikle birçok haşere türünü karşı etkili olmaktadır. Ancak nadiren de olsa dairelerde kemirgen aktiviteleri de görülür.

Siz de dairenizi 59 TL’den başlayan fiyatlarla ilaçlatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.
Pest İzmir, konut ilaçlaması hizmeti ile sorunuzun üstesinden gelecektir.

0 (232) 220 00 70

Apartmanlar bulundukları konuma bağlı olarak değişse de, genellikle yıl içerisinde zaman zaman haşere aktivitesine maruz kalırlar. Konut içlerinde ve ortak alanlarda yürüyen haşere problemi yaşayan apartmanlar, dış alanlarda kemirgen problemi de yaşayabilirler. Yılın belli dönemlerinde yapılacak rutin ilaçlamalar sayesinde tüm apartmanın haşere probleminden korunması sağlanır. Sitelerde ise benzer durum bir vardır. Evlerin içleri ve kapalı ortak alanlar yürüyen haşere karşı ilaçlanırken, evlerin dışı ve ortak dış alanlar kemirgenlere karşı da ilaçlanır. Apartmanlardan farklı olarak uçan haşere ilaçlaması da yapılabilir.

Siz de apartmanınız veya siteniz için ilaçlama hizmeti almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin. Pest İzmir işinde uzman kadrosu ile konut hizmetlerinde de yanınızda.

Siz de apartmanınızı veya sitenizi ilaçlatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.
Pest İzmir, konut ilaçlaması hizmeti ile sorunuzun üstesinden gelecektir.

0 (232) 220 00 70

Müstakil evler bazı zararlılar açısından daha az risk taşısa da, kemirgen ve uçan haşere aktivitesi açısından dairelere göre daha fazla risk taşırlar. Müstakil evlerin bulunduğu konuma göre ilaçlama ihtiyaçları da değişebilir. Evlerin içleri, odalar ve mutfak ve balkonlar yürüyen haşereye karşı ilaçlanırken, açık alanlar, otopark, depo vd. az kullanılan alanlar kemirgene karşı ilaçlanır. Ayrıca bulunulan mevsime ve bitki su yoğunluğuna göre uçan haşere ilaçlaması da yapılabilir.

İlaçlama hizmeti sonrasında tarafınıza verilecek bir form ile yapılan işlemleri detaylı olarak görebileceksiniz.

Siz de evinizi ilaçlatmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.
Pest İzmir, konut ilaçlaması hizmeti ile sorunuzun üstesinden gelecektir.

0 (232) 220 00 70